MORÁLNÍ REFORMA
Parlamentní inscenace o 223 lidech a 585 replikách
40. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, 5. červen 2012, 14:00 – 18:32
Účinkují: PS ČR, členové vlády, představitelé Kanceláře prezidenta republiky, prezident ČR, novináři
odesláno 585 SMS, přijato 561 SMS, nedoručeno 24 SMS

NON MULTI SED MULTA

V červnu roku 2011 skupina při akci nazvané ?Non multi sed multa? doplnila 27 křížů v dlažbě Staroměstského náměstí v Praze o další jeden kříž, podle jejich vyjádření k uctění památky neprávem opomíjeného Martina Fruweina z Podolí, který před popravou zřejmě spáchal sebevraždu a 21. června 1621 byla proto sťata už jen jeho mrtvola. Dle historičky Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Marie Koldinské je umístění 28. kříže opodstatněné, protože takzvaných 27 českých pánů bylo ve skutečnosti opravdu 28. Po tři dny si nikdo změny nevšiml.

OBČAN K.

Dvanáct členů Ztohoven se nechalo podobně ostříhat, vyfotografovali se a snímky pak upravili morphingem, který ze dvou tváří vytvoří obličej jeden, na němž jsou ale rozeznatelné rysy obou původních podob a zažádali o občanský průkaz na jméno kolegy Po 6 měsíců žili pod cizí identitou, s kterou se někteří členové účastnili voleb, cestovali do zahraničí, získali zbrojní pas či se oženili. Představení expozice s názvem Občan K. se odehrálo 18. června 2010.  Policie České republiky následně falešné občanské průkazy zabavila a zadržela Romana Týce.

MEDIÁLNÍ REALITA
ATOMOVÝ VÝBUCH V POŘADU PANORÁMA

Další větší akcí, kterou na sebe skupina upozornila, bylo nelegální vniknutí do soukromého areálu a výstup na jeden z vysílačů používaných Českými radiokomunikacemi a napíchnutí se na jednu z kamer používanou pro živý přenos z Krkonoš. V ranním vysílání 17. června 2007 se tak na ČT2 v pořadu Panoráma odvysílal fiktivní výbuch atomové bomby s panoramatem Krkonoš na pozadí. Často se tento akt mylně uváděl jako ?hacking do vysílání České televize?. Mnoho diváků bylo šokováno. Bylo podáno trestní oznámení.

OTAZNÍK NAD PRAŽSKÝM HRADEM

V témže roce 2003 skupina překryla část neonového svítícího růžového srdce od Jiřího Davida, které nechal prezident Václav Havel umístit na Pražský hrad, takže asi 10 minut svítil nad Pražským hradem otazník.

ZNÁSILNĚNÝ PODVĚDOMÍ

Skupina na sebe upozornila v roce 2003 nahrazením 750 vitrín s reklamou v pražském metru, bílou plochou s otazníkem a s textem odkazujícím na její webovou stránku. Což vyvolalo dojem, že jen jednu reklamu nahrazují druhou. Za tuto akci bylo na skupinu podáno trestní oznámení. Akci skupina nazvala Znásilněný podvědomí.